Nowe Biuro Tłumaczeń w Opolu

Zapraszamy do nowego biura tłumaczeń w Opolu. Biuro mieści się przy ulicy Krakowskiej 37 w Opolu. Podstawowym językiem obsługiwanym przez nasze biuro jest język angielski, ponieważ właściciel jest jednocześnie tłumaczem przysięgłym języka angielskiego. Swoją działalność firma Grzegorz Forc TEXTER rozpoczęła już ponad rok temu, ale dopiero od 1 października 2019 stała się biurem tłumaczeń z własnym lokalem. Lokal mieści się na 3 piętrze pod numerem 306

Jak dojechać do naszego biura tłumaczeń

Nasze biuro łatwo znaleźć, gdyż mieści się na głównym deptaku prowadzącym do Opolskiego Rynku. Biuro tłumaczeń TEXTER ma siedzibę w biurowcu naprzeciwko i lekko na ukos od filharmonii, u zbiegu ulic Krakowskiej i Kościuszki.

Żeby się do nas dostać trzeba wjechać windą na trzecie piętro, lub lepiej wejść schodami dla lepszej kondycji :). Dokładny adres znajdziecie Państwo tutaj.

Wycena i cennik tłumaczeń

Żeby wycenić dokument wystarczy przesłać jego skan, zdjęcie lub plik na adres mailowy podany w zakładce kontakt. Można też pojawić się osobiście wraz z dokumentem w naszym biurze tłumaczeń. Wtedy wykonamy wycenę na miejscu. Jeżeli natomiast chcieliby Państwo zostawić dokumenty w formie papierowej w niestandardowych godzinach, można je wrzucić do skrytki pocztowej z numerem 306. Ceny tłumaczeń w dużej mierze zależą od Państwa potrzeb. Jeśli chcą Państwo zlecić tłumaczenie poświadczone, to podstawą wyceny jest strona rozliczeniowa zawierająca 1125 znaków ze spacjami. Jeśli przedłożony dokument ma być tłumaczeniem zwykłym, strona rozliczeniowa opiera się 1800 znakach ze spacjami. Cennik tłumaczeń możecie Państwo znaleźć na stornie głównej w sekcji cennik.

Tłumaczenia pisemne i nie tylko

Około 80% zleceń biura tłumaczeń stanowią teksty pisemne z różnych dziedzin. Bez wątpienia największe zapotrzebowanie jest na tłumaczenia dokumentów urzędowych, które wymagają poświadczenia przez tłumacza przysięgłego. Są to głównie akt notarialne, tytuły własności pojazdów, akty stanu cywilnego etc. Nasze biuro tłumaczeń przyjmuje również zlecenia na tłumaczenia ustne, szczególnie w zakresie tłumaczeń ustnych z języka angielskiego. Do tej pory tłumaczenia ustne wykonywaliśmy:

  • u notariuszy,
  • na ślubach w urzędach stanu cywilnego,
  • podczas szkoleń,
  • na oficjalnych uroczystościach z udziałem zagranicznych gości,
  • podczas konwencji,
  • na rozprawach w sądzie,
  • w trakcie składania zeznań na policji

Tłumaczenia techniczne

W Opolu mamy dwie państwowe uczelnie wyższe oraz kilka prywatnych instytucji edukacyjnych. Życie naukowe i akademickie jest ważną częścią aktywności społecznej naszego miasta. Naukowcy pracujący na uczelniach publikują prace w języku angielskim do międzynarodowych czasopism. Przed publikacją pracy może przydać się korekta lub wręcz tłumaczenie tekstu, który pierwotnie został napisany w języku ojczystym. Właściciel biura karierę tłumacza zaczynał właśnie od tekstów naukowych i technicznych, co pozwoliło mu na zbudowanie sobie solidnego warsztatu pracy i pozyskanie kontaktów w świecie naukowym. Bez względu jaki tekst mają Państwo do tłumaczenia zapraszamy do współpracy.

Grzegorz Forc – właściciel biura tłumaczeń TEXTER

leave a Reply

Your email address will not be published.