Ogólne Warunki Świadczenia Usług.

Przedstawiamy ogólne warunki świadczenia usług. Dowiesz się tutaj na jakich warunkach pracuje Biuro Tłumaczeń i Pracownia Językowa TEXTER i w jaki sposób możesz zlecić nam pracę. Jak wycenimy tekst zlecony do tłumaczenia? Co zrobimy jeśli twój tekst jest w postaci skanu, zdjęcia lub obrazu? Ile kosztuje tłumaczenie ustne? Jak wygląda nauka w pracowni językowej? Na te pytania i inne znajdziesz odpowiedź poniżej. Wszystko to napisane w przystępny i luźny sposób, bez prawniczego bełkotu i ukrytych warunków.

Ile kosztuje tłumaczenie

Na pytanie ile kosztuje tłumaczenie czasami nie da się szybko odpowiedzieć. Podstawą dokonania wyceny tłumaczenia pisemnego jest dostarczony przez klienta dokument. Następnie tłumacz zlicza znaki ze spacjami (zzs) występujące w zleconym dokumencie. Do wspomnianego zliczania znaków najczęściej wykorzystuje statystykę wyrazów dostępną w edytorze tekstowym.

Zliczanie znaków ze spacjami, zzs
Liczba znaków ze spacjami przykładowego tekstu.

Potem dzieli uzyskaną całkowitą liczbę znaków przez ilość znaków zawartą w stronie rozliczeniowej. W przypadku tłumaczeń pisemnych, Biuro tłumaczeń TEXTER wykorzystuje dwie podstawowe jednostki wyceny, czyli właśnie strony rozliczeniowe. Pierwsza z nich obejmuje 1125 znaków ze spacjami (zzs) i jest wykorzystywana w tłumaczeniach poświadczonych, popularnie zwanymi tłumaczeniami przysięgłymi. Natomiast druga z nich obejmuje 1800 znaków ze spacjami (zzs) i odnosi się do tłumaczeń zwykłych, czyli niepoświadczonych lub nieprzysięgłych. Najpopularniejszymi tłumaczeniami zwykłymi są tłumaczenia stron internetowych, artykułów publicystycznych lub naukowych oraz życiorysów i listów aplikacyjnych. Wynik dzielenia całkowitej liczby znaków przez 1125 lub 1800 znaków daje liczbę stron rozliczeniowych. Teraz wystarczy pomnożyć liczbę stron rozliczeniowych przez stawkę. Ten iloczyn daje końcową kwotę wyceny z zastrzeżeniem, że minimalna jednostka wyceny to jedna strona rozliczeniowa. Końcowa kwota może podlegać rabatom które publikowane są na stronie firmowej na facebooku. Dodatkowe informacje na temat rabatów znajdziesz również w naszym cenniku.

Stawki tłumaczeniowe

Stawki tłumaczeniowe publikowane są w sekcji cennik strony internetowej biura tłumaczeń Texter. Utrzymują one ważność do momentu kolejnej aktualizacji. Znając liczbę stron rozliczeniowych swojego tekstu, łatwo można obliczyć cenę za wykonanie danego tłumaczenia. Jeśli Twój tekst jest w formacie nieedytowalnym, zapraszamy do kontaktu celem dokonania bezpłatnej wyceny. W takich przypadkach dokument musi zostać zeskanowany, a następnie poddany procesowi OCR. Wspomniany proces to obróbka dokumentu polegająca na skonwertowaniu, za pomocą specjalistycznego oprogramowania, dokumentu na wersję edytowalną. Robimy to po to, aby móc zliczyć znaki ze spacjami i w ten sposób rzetelnie wycenić tłumaczenie Twojego tekstu. Aktualne stawki tłumaczeniowe ze wszystkich języków znajdują się w cenniku dostępnym tutaj. Obecnie najwięcej tłumaczeń wykonujemy w języku angielskim, niemieckim i ukraińskim. Dlatego też wymienione języki mają stawki określone w cenniku tłumaczeń. Natomiast tłumaczenia z pozostałych języków wyceniamy indywidualnie. Na wycenę tłumaczenia z lub na język, którego nie ma w cenniku trzeba poczekać trochę dłużej, ale z reguły jesteśmy w stanie przedstawić cenę tego samego dnia.

Rabat

Jak wspominaliśmy powyżej, możesz otrzymać rabat. Rabat przyznajemy w dwóch przypadkach. Pierwszy z nich to wtedy kiedy twój dokument należy do kategorii dokumentów “szablonowych”. Przeczytasz o nich w naszym cenniku na samym dole.

Tanie tłumaczenia
Rabaty na tłumaczenia już powyżej 3 strony rozliczeniowej.

Wspomniane rabat na dokumenty szablonowe publikowane są okresowo w zakładce oferty na naszym facebooku i obowiązują w podanym w poście terminie. Dokumenty szablonowe obejmują akt urodzenia, akt małżeństwa, tytuł własności samochodu i zapytanie o niekaralność. Warunkiem otrzymania rabatu jest powołanie się na ofertę aktualnie obowiązującą na naszym facebooku. Drugą sytuacją, kiedy możemy przyznać rabat jest zlecenie tłumaczenia o dużej objętości. Na przykład, powyżej trzeciej strony rozliczeniowej możesz liczyć na 10% rabatu na każdą kolejną stronę. Powyżej szóstej strony, na każdą następną stronę otrzymasz 15% rabatu. Z kolei powyżej 9 strony, kolejne strony rabatowane są 20% zniżką. Żeby otrzymać rabat za objętość, upewnij się że Twój tekst przekracza 3 strony rozliczeniowe i upomnij się o niego przy składaniu zlecenia.

Zlecenie tłumaczenia

Przed zleceniem tłumaczenia przedłożonego dokumentu, klient otrzymuję informację o orientacyjnym terminie wykonania tłumaczenia. Zawsze staramy się, żeby był to czas możliwie najkrótszy, ale jednocześnie wystarczający na profesjonalne wykonanie zlecenia tłumaczenia. Czas wykonania tłumaczenia zależy od aktualnego obłożenia zleceniami, dostępności tłumaczy oraz poziomu trudności danego tekstu. Z pewnością wszelkie dodatkowe prace wykonywane na tekście wydłużą czas oczekiwania. Do takich dodatkowych prac należą odwzorowanie złożonego formatowania, edycja tekstu w rysunkach nieedytowalnych oraz odczytywanie tekstu niewyraźnego lub napisanego pismem odręcznym. Dlatego też ostateczny termin wykonania tłumaczenia podajemy w momencie potwierdzenia zlecenia. Bez względu na objętość, tłumaczenie wykonywane jest najwcześniej na dzień następujący po dniu zlecenia tłumaczenia. Jeżeli tłumaczenie zostanie zlecone z terminem wykonania w tym samym dniu, jest ono traktowane jako tryb ekspresowy. Tłumaczenie na ten sam dzień w trybie ekspresowym jest o 100% droższe niż w trybie zwykłym. Oczywiście, tłumaczenia w trybie ekspresowym wykonujemy po wcześniejszym uzgodnieniu i biorąc pod uwagę wykonalność takiego zadania.

Zlecenie tłumaczenia osobiście w biurze

Lubimy gościć klientów u siebie, więc zapraszamy do naszego biura tłumaczeń. Tutaj dokonasz darmowej wyceny od ręki. Jeśli warunki będą Ci odpowiadały, możesz zlecić tłumaczenie uzupełniając krótki formularz zlecenia tłumaczenia. Jeśli korzystasz z naszych usług po raz pierwszy i kwota zlecenia przekracza 100 PLN, poprosimy Cię o zaliczkę. W przeciwnym wypadku możesz zapłacić przy odbiorze. Jeśli zaś prowadzisz firmę, zaproponujemy Ci płatność z odroczonym terminem 7 a nawet 14 dni.

Zlecenie tłumaczenia e-mailem

Zlecenie tłumaczenia można również wysłać zwykłym mailem, z tym że dokument trzeba będzie przesłać w załączniku. Co więcej, jakość skanu lub zdjęcia musi być wystarczająca do zrobienia wspomnianego OCRu. W tym przypadku, poprosimy Cię o opłacenie faktury pro-forma przed odbiorem dokumentu i przesłanie potwierdzenia przelewu przed odbiorem dokumentu. W celu wystawienia faktury proforma poprosimy o dane do faktury czyli imię, nazwisko i adres zamieszkania.

Zlecenie tłumaczenia telefonicznie

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom klientów, żeby zredukować formalności do minimum, nasze biuro tłumaczeń oferuje możliwość zlecania tłumaczeń przez telefon. Wystarczy zrobić zdjęcie i przesłać dokument smsem pod numer 693 116 414, przez Messenger, WhatsUp i skontaktować się w sprawie wyceny i warunków realizacji zlecenia. Należy jednak pamiętać, że w przypadku tłumaczenia poświadczonego (przysięgłego) należy dostarczyć oryginalny dokument, o ile potrzebujesz poświadczenia z oryginału.

Warunki płatności

Ogólne warunki świadczenia usług obejmują też płatności.  W biurze tłumaczeń Texter przedstawiają się one następująco.

  • Pierwsze zlecenie tłumaczenia o wartości nie przekraczającej kwoty 100 PLN – płatność przy odbiorze.
  • Klienci zlecający tłumaczenia po raz pierwszy powyżej kwoty 100 PLN – 50% zaliczki w momencie zlecenie, reszta płatności przy odbiorze.
  • Ponowne zlecenie – płatność przy odbiorze.

Na chwilę obecną płatność jest możliwa gotówką lub przelewem, ale już wkrótce wprowadzimy możliwość płatności kartą. Zapraszamy też na naszego facebooka, gdzie znajdziesz informacje o aktualnych wydarzeniach oraz rabatach.

 

Płatność kartą już możliwa

Płatność kartą już możliwa! Od połowy czerwca 2020 możesz już płacić kartą za pośrednictwem terminala. Mamy nadzieję, że ułatwi nam to pracę, a klienci chętnie będą korzystali z tej formy płatności. Oczywiście nadal możliwa jest płatność gotówką. Możesz też zapłacić przelewem na podstawie faktury pro-forma. Dla stałych klientów umożliwiamy przelew z odroczonym terminem płatności. ZAPRASZAMY!

 

leave a Reply

Your email address will not be published.